UltraMarine

Reedel, 7. oktoobril kell 17.00 avatakse Noblessneri valukojas rahvusvaheline ehtekunsti näitus UltraMarine.
Näitusel osalevad 51 noorema põlvkonna kunstnikku 14 maalt: Eestist, Euroopast, Ameerikast, Austraaliast, Aasiast.

 

Näituse teema - UltraMarine - keskendub ühtaegu retkele üle mere – ultra marinus – kui ka väärtuslikule sinisele pigmendile – ultramariinsinisele.
loe edasi


UltraMarine näitus on avatud neljapäevast pühapäevani, kella 12-18, kuni 6. novembrini 2011 Noblessneri Valukojas (sissepääs Tööstuse 48), Tallinnas.


vt. www.ultramarine.ee

<--break-> Näituseruum – Noblessneri valukoda – on katedraalisarnane tööstusehitis, mis kuni viimaste aastateni on olnud kasutusel Balti Laevaremonditehase töökojana, nüüd kontserdipaiga ja teatrisaalina. Noblessneri valukojas on saja aasta jooksul olnud tihedalt ühendatud kaks valdkonda – meri ja metall. Ehtenäitusel UltraMarine kohtuvad nad uuesti, seekord mereteemaliste ehete kaudu.

Näitusega kaasneb eesti- ja inglisekeelne kataloog, milles vastupidiselt ootuspärastele stuudiopiltidele on tegemist fotolavastustega mererannal. Merle Kasonen on pildistanud ehteid nii Tallinna tööstusromantiliste varemete, laguneva kalasadama, Russalka kui ka Hiiumaa läänetipu luidete taustal.

UltraMarine kujunduse teljeks on silmapiir. See väljendub nii kataloogi ülilaias formaadis kui ka näituse ekspositsoonis, mis helendavate tulede reana Noblessneri valukoda läbib.

Näituse on kujundanud Maarja Niinemägi, kataloogi Julia Maria Künnap. Liikuva graafika autor on Kertu Tuberg.


Kunstnikud: Dina Abargil, Linda al-Assi, Kätrin Beljaev, Marta Boan, Daniela Boieri, Sara Borgegård Älgå, Adam Grinovich, Ulvi Haagensen, Hanna Hedmann, Sachiyo Higaki, Nils Hint, Pilleriin Jürisoo, Rainer Kaasik-Aaslav, Anni Kagovere, Merle Kasonen, Rallou Katsari, Annika Kedelauk, Mart Kekišev, Kristiina Kibe, Jenny Klemming, Katrin Kosenkranius, Lisa Kröber, Akiko Kurihara, Julia Maria Künnap, Teresa Lane, Beth Legg, Bruno Lillemets, Liina Lõõbas, Veera Metso, Maria Militsi, Edgar Mosa, Maarja Niinemägi, Jaanika Pajuste, Tiina Rajakallio, Tabea Reulecke, Marzia Rossi, Deborah Rudolph, Ann Schmalwasser, Constanze Schreiber, Daniela Schwaag, Estella Saez, Birgit Skolimowski, Mari Relo-Šaulys ja Adolfas Šaulys, Nelli Tanner, Ketli Tiitsar, Kertu Tuberg, Elo Uibokand, Flóra Vági, Maria Valdma, Luzia Vogt.


UltraMarine on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist.
Sündmuse toetajad on Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kunstnike Liit, British Council, AS Printon, AS Anatalis, Balti Laevaremondi Tehas.

UltraMarine korraldavad Merle Kasonen, Julia Maria Künnap, Maarja Niinemägi ja Kertu Tuberg.

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773