Merle Kasoneni ja Pilleriin Jürisoo näitus Kollaps Hop galeriis

Alates neljapäevast, 13. oktoobrist on Hop galeriis avatud ehtekunstnike Merle Kasoneni ja Pilleriin Jürisoo esimene ühisnäitus „Kollapsˮ.


Näituse algtõukeks on kulla kui materjali tähendus sotsiaalsete kokkulepete ja süsteemide garantiina, mis pakub kindlustunnet toimuvate muutuste ja kriiside keskel. Kriiside kuhjumisest tekkiva jõuetuse ja väljapääsmatuse tunde edasiandmiseks loovad kunstnikud installatsiooni, mis täiendab ehtekunstile omast nägemistaju alateadliku ruumikogemusega. Kunstnike loodud ehted ja objektid sulanduvad näitusel „Kollapsˮ ruumiinstallatsiooniga üheks ja soleerimise asemel jäävad pigem tagaplaanile. Installatiivses keskkonnas resoneerivad teosed ümbritseva ruumiga, jätkates vormide ning õhkõrnade ja mittepüsivate materjalide, nagu lehtportselan ja liiv, kaudu näilisuse ja pettekujutelmade ehitamist.

 

Näitus jääb avatuks 1. novembrini 2016.

 

Hop galerii

13.10.–01.11.2016

Hobusepea 2, Tallinn

avatud N–T 11–18

Merle Kasonen (s. 1981) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning täiendanud ennast Portugalis Kunsti ja Disaini Kõrgkoolis (ESAD). Kasonen on osalenud konkurssidel ja grupinäitustel alates 2003. aastast. 2014. aastal toimus Hop galeriis kunstniku esimene soolonäitus „Kohalˮ. Hetkel töötab ta Gram stuudios vabakutselise ehtekunstniku ja kaubamärgi Merle Kasonen Jewellery loojana. Merle Kasonen on 2017. aastal toimuva 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali peakorraldaja.  

 

Pilleriin Jürisoo (s. 1984) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning on täiendanud ennast RMIT Ülikoolis Melbourne’is ning Praha Kunsti, Arhitektuuri ja Disaini Akadeemias. 2014. aastal Hop galeriis toimunud näitusel „Väikesed valitsejadˮ (koos Kätrin Beljaeviga) tegeles kunstnik koha- ja koduotsingutega. 2015. aastal toimunud soolonäitus „Elevant toasˮ oli kriitiline pilguheit hetkel ühiskonnas toimuvale aga ka enda isiklikele hirmudele ning tabudele.

 

Kunstnikud tänavad: Thea Truverk, Piret Jürisoo, Matt Villis, Mariana Laan, Jarõna Ilo, Anne Eelmere ja EKA keraamika labor, kirjastus Varrak, Iris Jurma-Kangur ja Martin Rünk.

 

Suured tänud Eesti Kultuurkapitalile toetuse eest!

 

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773