Merle Kasonen Hop galeriis

Reedel 18. juulil kell 18 avatakse Hop galeriis Merle Kasoneni näitus KOHAL

Olete väga oodatud!

 

Kutse kujundas Triinu Silla

 

Pikemalt saad lugeda siit

Merle Kasonen

KOHAL

19.07-05.08.2014

HOP galerii

 

Näituse avamine reedel 18.07 kell 18.00.

 

„Kohal” on Merle Kasoneni esimene isiknäitus. Hop galeriis väljapandu on loogiliseks jätkuks teemadele, millega kunstnik tegeles kahel sel aastal aset leidnud Gram stuudio ühisnäitusel. Seekord ei lähtu ta ega tõsta esile konkreetseid, unustuse hõlma vajunud või veel avastamata keskkondi, vaid tegeleb koha temaatikaga abstraktse mõttemänguna. Mängureegleid hägustavad oma sekkumisega anonüümsed ja mis-oleks-võinud-olla-kui elemendid kõrvuti tuttava ja isiklikult kogetuga.  

Olulised kohad asuvad pigem meie kujutlusvõimes kui ajas ja ruumis, olles tegelikult emotsioonilaengud või meeleseisundid. Happy place, dark place, first place on kohad, kus ehk kõik on teatud hetkel viibinud. Ehted võivad saada pääsuks neisse elamustesse.

Näitus on eklektiline kogum ideekatketest ning erinevatest vaatenurkadest sõna „kohal“ lõikes. Pealtnäha hägusa seose leidmiseks ulatatakse vaid niidijupp, mis Ariadne lõngana labürindist väljapääsu leida aitab.

 

Merle Kasonen on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistrantuuri 2008. aastal ning alates sellest ajast tegutsenud stuudios Gram vabakutselise ehtekunstnikuna. Aastast 2003 on ta osalenud arvukatel rahvusvahelistel ja kohalikel näitustel ning disainikonkursidel.

 

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ning Eesti Kunstnike Liit.

Näituseid Hop galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

Hop galerii avatud: T-N 12-18

Hobusepea 2 Tallinn

 

Lisainfo:

Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop
hop@eaa.ee

 

 

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773