Juba homsest Eilve Manglus Grami ovaalgaleriis

Eilve Mangluse magistrinäitus "Igal pool mujal on parem kui siin" Grami ehtestuudio ovaalgaleriis.


Hobusepea 2, II korrus, uksekell nr 73
Avatud 23.01 kl 14.00–19.00
24.–26.01 kl 13.00–19.00

Tel.+372 50 800 25

 

Loe lähemalt siit


PRESSITEADE

Neljapäeval, 23. jaanuaril avatakse Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna magistrandi Eilve Mangluse fotodega ehete näitus „Igal pool mujal on parem kui siin“ Grami ehtestuudio galeriis. 23. jaanuaril kl 12.00 toimub samas Eilve Mangluse magistritöö „Foto ja ehtekunst“ kaitsmine.

„Igal pool mujal on parem kui siin“ koosneb kahest ehteseeriast. Spoonist kaelaehetele on fotod kantud tsüanotüüpias, puitobjektidel aga tsingile söövitatud. Mõlemad tehnikad kuuluvad ajalooliste foto- ja graafikatehnikate hulka ning on kohandatud kasutamiseks ehetele sobivatel materjalidel.

Pildid neil ehetel jutustavad igapäevastest otsingutest ja edasipüüdlusest seatud eesmärkide nimel, mille saavutamisel aga leiame ennast millegi veelgi suurema, parema, põnevama ihalemiselt. Nõiaringis spiraalimööda tiireldes unustame, et enda juurest, lähedalt, leiab neidsamu väärtusi, emotsioone ja rahuldust, mida on kaugelt otsima mindud. Ehtel on foto märksa intiimsemas keskkonnas kui seinal või albumis, selle vaatamiseks tuleb siseneda ehte omaniku isiklikku ruumi. Ehet tuleb katsuda, kanda ja tunnetada.

Kaitstava magistritöö kirjalik osa annab ülevaate fotoga ehte kujunemise ajaloost, foto ja ehtekunsti kohtumisest tänaste kunstnike loomingus ning ehtekunstis kasutatavatest fotograafia eritehnikatest koos tehnikate teostamise õpetustega. Magistritöö juhendaja on prof. Tanel Veenre, retsensent mag. Margot Kask.

Eilve Manglus on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti eriala BA ning osalenud mitmetel ehtekunstinäitustel Eestis ja väljaspool.

Magistritöö ja näituse teostamist toetavad Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kultuurkapital.

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773