merle's blog

Ajavahe. TimeDifference

Mõned ülesvõtted Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitusest "Ajavahe. Time Difference" Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. Fotod Paul Kuimetilt.

Abielusõrmused ja kihlasõrmused

Lisaks tihedale näitustegevusele on sel aastal valminud ka palju abielu- ja kihlasõrmuseid ning muid tellimustöid. Graafik on olnud nii tihe, et ei jõua pildipankagi värskendada. Siin väike valik viimasel ajal tehtud töödest. Lisa saab vaadata meie pildigaleriide alt.

Ehte valamise töötuba Soomaal

Kas teadsid, et hõbeda ehteks vormimiseks saab kasutada lihtlabast kartulit? Või, et enne vurriga mängimist vurritab see hõbeda vormi? Kõlab kui ulme? Sel juhul tule juuli lõpus Soomaale seda kõike oma käega katsetama!


GRAM ehtestuudio korraldab Mardu talus  25.-27. juuli ehtekunsti õpitoa, kus osalejatele antakse nuusutada juveelikunsti põhitõdesid ja tutvustatakse väärtuslike metallide ja muu ehtekõlbliku mateeria olemust. Meistriks selle lühikese ajaga ei saa, kuid käe valgeks ikka.

 

Suvine ehtetöötuba toimub Mardu talus Soomaal. Eemal linnakärast ja maistest ahvatlustest pakub sealne looduskeskkond alati ainest-inspiratsiooni. Värske õhk ja sääsepirin teritavad meeli, läidavad inspiratsiooni ja võimaldab kätel keskenduda olulisele. Visandamise, komponeerimise, vurritamise ja saagimise vahele mahuvad loomulikult ka retked Soomaa sügavustesse – roheluse rüppe ja ürglooduse meelevalda.

 

Ootame teid kursusele!

 

Loe täpsemalt siit

Põhjamaade ehtetriennaal ETDM-s ning lisaprogramm

Minge kindlasti värsket Põhjamaade ehet kaema Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning heitke pilk ürituse satelliitprogrammile - toimumas on väga palju põnevat ehte vallas! Ka Gram annab oma panuse lisaprogrammi meie maja sisehoovis avatava näituse ning avatud ehteateljeede päeva raames. Hoidke silm peal!

Grami ehtemüük

Arvake ära, millega on tegu?! Jah, õige! Nagu ei jää tali taeva, nõnda ei jää ka sel aastal Grami jõulueelne ehtemüük olemata. Trükkisime eile kutseid ja plakateid Sssprindis. Olge valmis!

Ehtekursus

Nädalavahetusel käisid mul tublid õpilased sõrmuseid tegemas. Tulemus oli väga hea, paar pilti ka!

Tüdrukuteõhtu kursus Gramis

Sel laupäeval käisid 9 soome tüdrukut meie juures tüdrukuteõhtut veetmas. Paari tunni jooksul valmistas igaüks endale hõbedast ainulaadse sõrmuse. Mälestuseks löödi sõrmuse sisse veel kuupäev koos nimega. Kursus õnnestus suurepäraselt ning kõik olid rõõmsad!

Kui tekib huvi sarnase ürituse vastu, kirjutage meile julgesti aadressil gram at gram.ee!

Gram Eesti Päevalehes

Tanel Veenre kirjutab meist tänases epl-s

Fotode autor Vallo Kruuser

 

 

Merle Kasonen Etsy-s

Minu ehted müügil nüüd etsy.com

 

 

ehted

Lisasin mõned fotod tehtud tööde albumisse.  See sisaldab abielusõrmuseid, mis said detsembris tehtud Sirlile ja Märdile ning kõrvarõngaid, mis tehtud samuti eelmise aasta lõpus. Kõrvarõngaid saab ateljees elusuuruses ka näha.

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773